Лудогорец - Пирин
Снимка: ludogorets.com

Пирин шокира Лудогорец с исторически пет гола – ВИДЕО

Пирин записа един от най-изненадващите резултати през този сезон, след като победи Лудогорец с 5:3 насред Разград. Загубата е най-тежката за шампионите като домакин в елита и за сефте те получиха пет гола. Дотук най-тежката загуба на собствен терен беше 2:4 от Литекс през 2013-а.

Орлите бяха в серия от десет поредни домакинства без загуба и бяха допуснали само два гола на свой терен. Тимът на Станислав Генчев обаче игра слабо и беше тотално надигран през по-голямата част от двубоя. Пирин водеше с 4:0 само 20 минути преди края.

Лудогорец остава начело в класирането с 42 точки – шест повече от ЦСКА-София. Червените обаче играят с Арда, след което приемат зелените на „Българска армия“. Пирин, въпреки победата, остава предпоследен с 16 точки.

Тимът от Благоевград поведе в 15-ата минута. Тогава Христофор Хубчев засече центриране на Антон Карачанаков. Лудогорец опита да натисне, за да изравни, но вместо това в 38-ата минута Оливие Вердон си отбеляза автогол – 0:2. В началото на второто полувреме Брахими завърши отлична контраатаак за 0:3. В 70-ата минута отново Брахими се разписа за 0:4. Първоначално попадението беше отменено, но ВАР отсъди, че е редовно.

В края Лудогорец се вдигна на щурм и успя да намали пасива си. Оливие Вердон вкара в 77-ата минута, а в 89-ата се разписа и Кирил Десподов. Капитанът на шампионите реализира дузпа. Орлите намалиха на 3:4 в първата минута на добавеното време чрез Каули. Още в следващата атака обаче Бенгюзов сложи точка на спора за 3:5.