Пирин

Пирин с историческа победа над Локо (Пд)

Пирин (Благоевград) победи Локомотив (Пловдив) с 3:2 в мач от 9-ия кръг на Първа професионална лига. Успехът за „орлетата“ дойде след късен гол в добавеното време на „Лаута“. Победата е първа в историята на благоевградчани от 25 визити на „смърфовете“.

Гол след гол

В герой за водения от Стефан Генов отбор се превърна Даниел Младенов, който вкара две попадения. Бившият футболист на Левски първо изравни в 54-ата минута, а след това донесе трите точки в последните секунди на двубоя. Преди това Димо Бакалов бе дал аванс на Локомотив в 50-ата мин.

Станислав Костов в 74-ата минута донесе пълен обрат за гостите в 74-ата минута, но попадение на Мартин Райнов в 85-ата минута възстанови равенството и донесе надежда на домакините за пълен обрат. С красив прехвърлящ удар в последните секунди на срещата обаче Младенов осигури трите точки на тима си.

След този мач Пирин заема 6-то място в класирането с актив от 13 т., докато Локо (Пд) е 9-ти с 12.