Пирин - ЦСКА 1948
Снимка: facebook.com/fcCSKA48

Пирин разби ЦСКА 1948 за първа победа след завръщането

Пирин постигна първа победа в елита от 3 години и половина насам. Орлетата разбиха ЦСКА 1948 с 4:1 в Благоевград в мач от четвъртия кръг. Червените остават близо до дъното със само точка. Зад тях са Локомотив Пловдив и Левски без спечелена точка.

В двубоя освен четирите попадения имаше и две дузпи, едната от които беше отменена. Освен това в него падна и вторият най-бърз гол в историята на българския футбол. Той беше дело на Красимир Станоев. Станоев се разписа в 13-ата секунда, а рекордът е на Мирослав Манолов, който вкара за Черно море срещу Монтана в шестата секунда през 2012-а.

В средата на полувремето реферът Ивелин Занев даде дузпа за ЦСКА 1948. След консултация с ВАР обаче той я отмени. В 30-ата минута Пирин поведе с 2:0 чрез Станислав Манолев. В края на полувремето Занев даде втора дузпа за столичани, а Ивайло Чочев я вкара за 2:1.

В 66-ата минута зелените отново поведоха с два гола. Антон Карачанаков беше изведен отлично и покачи на 3:1. В последната минута на редовното време Мохамед Брахими оформи крайното 4:1.