Пирин - ЦСКА-София
Снимка: cska.bg

Пирин отказа ЦСКА-София от титлата

ЦСКА-София допусна шокираща загуба на стадион „Васил Левски“ от Пирин Благоевград с 1:2. Това е историческа първа победа на зелените срещу червените в София.

Поражението на практика лиши тима на Нестор Ел Маестро от идеята да се бори за титлата. Лудогорец има 9 точки аванс и мач по-малко и може да стане шампион още преди плейофите. Мачът завърши с бурни викове „оставка“, насочени към треньора Ел Маестро.

Пирин поведе в 14-ата минута. След центриране от ъглов удар Георги Върбанов продължи топката с глава и Виталийс Ягодинскис от няколко метра отбеляза за 0:1. Домакините изравниха в 25-ата минута, когато Фернандо Каранга с глава насочи топката във вратата. И този гол дойде след корнер. После Асприйя удари напречната греда.

След почивката Иван Тасев също удари греда. Отново Тасев направи 1:2 в 79-ата минута. Той получи топката отляво, влезе навътре излъга двама защитници и заби топката в горния ляв ъгъл на вратата. ЦСКА-София имаше един шанс да изравни. Максим Ковальов обаче спаси страховит шут на резервата Линдсет.