Пирин
Снимка: fcpirin.com

Пирин надви Локо София и е на победа от спасението

Пирин постигна важна победа с 2:1 над Локомотив София в 28-ия кръг на efbet Лига. Така тимът от Благоевград спря негативната серия от три поредни загуби. С трите точки зелените изпревариха столичани в класирането. Те имат 30 точки, Локомотив София е с 28 точки. Ботев Враца е с 23 точки, а Царско село е с 20. Това означава, че с още една победа Пирин ще си гарантира оставане в елита. До края на сезона остават четири кръга.

Домакините поведоха с 1:0 в 13-ата минута. Красимир Станоев подаде към Светослав Дяков, който опита пас, но Милошев изчисти. Топката стигна до Станислав Манолев, който реализира с хубав удар от около 20 метра. Това е шести гол за Манолев от началото на сезона.

После Карачанаков на два пъти и Манолев бяха близо до втори гол, но не успяха да го реализират. Пирин все пак поведе с 2:1 в 30-ата минута. Карачанаков центрира от корнер, защитниците на Локомотив сбъркаха и Красимир Станоев заби топката в мрежата с красив удар от воле.

След почивката орлетата се дръпнаха назад и бяха наказани 20 минути преди края. Локомотив реализира за 2:1 след корнер и удар с глава на Матеус Дуарте. Железничарите обаче не успяха да изравнят.