Берое - Пирин
Снимка: beroe.bg

Пирин измъкна точка в Стара Загора

Пирин измъкна точка от Берое в първия мач от 15-ия кръг на efbet Лига. Двубоят в Стара Загора завърши 1:1. Старозагорци водеха до 83-ата минута с гол на Абубакар Тунгара. Станислав Манолев обаче донесе точката на Пирин с изравнителното си попадение. С точката тимът от Благоевград събра 12 и се измъкна от предпоследното място в класирането. Берое има 21 точки и е на шесто място.

Петър Колев извърши две промени в състава на заралии спрямо последния двубой срещу Локомотив София. Вместо Джуниет Али и Георги Динков като титуляри започнаха Камен Хаджиев и Джонатан Перейра. Берое натисна в началото, но без да стигне до положение за гол. Най-добрият шанс преди паузата дойде в 40 минута, когато Камбуров беше изведен от Даскалов зад отбраната и остана сам срещу Хенгелман. Нападателят финтира вратаря и би към опразнената врата, но Бодуров изби пред голлинията.

След паузата Берое натисна още по-сериозно. Натискът доведе до попадение в 55 минута. Тогава Цветков центрира, а Тунгара прати топката в мрежата след удар с глава – 1:0. Още в следващата си атака Пирин можеше да изравни, но Ганев спаси опасен удар на Йорданов. Старозагорци имаха две възможности да вкарат втори гол, но ги пропуснаха.

Така се стигна до 83-ата минута, в която след разбъркването в наказателното поле Манолев направи 1:1. До края Камбуров и Мечев стреляха, но не успяха да променят резултата.