Пионтек пак вкара, Милан с трета победа – ВИДЕО

Милан записа трета поредна победа в Серия А, като се справи с Емполи с 3:0. Кжищоф Пионтек вкара дежурния си гол, по още един добавиха Кеси и Кастийехо.

Тимът на Дженаро Гатузо обаче трябваше да бъде търпелив, тъй като до почивката голове не паднаха. Пакета прати топката в мрежата, но попадението бе отменено заради засада. После Драговски извади два удара на Саму Кастийехо.

Пионтек извежда росонерите напред

Малко след началото на втората част обаче домакините поведоха. Чалханоглу пусна към Пионтек и той се разписа в четвърти пореден мач. Съвсем скоро росонерите отново ликуваха. Този път Франк Кеси вкара след хубаво подаване на Саму Кастийехо.

Четвърт час след това Кастийехо вкара за 3:0, а за гола му асистира Андреа Конти. Играчите на Гатузо са на точка от градския съперник Интер, който в момента заема третата позиция. Емполи е на три точки от зоната на изпадащите.