Ивайло Петев

Петев и Босна се разминаха със световното първенство

Ивайло Петев и воденият от него отбор на Босна и Херцеговина се простиха с надеждите за класиране на бараж за световното първенство в Катар. Това се случи след загуба с 1:3 от Финландия. С успеха северняците събраха 11 точки и се качиха на втора позиция. Те има с две точки повече от третия Украйна. Босна и Херцеговина е на четвърта позиция със 7 точки и вече без шанс за второто място. Лидер е Франция с 15 точки. В последния кръг от мачове Босна играе с Украйна, а Финландия приема Франция.

Иначе финландците изиграха великолепен от тактическа гледна точка двубой. Те можеха да поведат в 25-ата минута, но Теему Пуки изпусна дузпа. Само четири минути по-късно Маркус Форс обаче вкара за 0:1. В 37-ата минута обаче тимът на Ивайло Петев се оказа с човек повече – Юка Райтала беше изгонен.

Босна контролираше много повече топката и отправи цели 28 удара срещу едва 8 за гостите. Финландия обаче поведе с 0:2 след попадение на Робин Лод в 50-ата минута. В 69-ата резервата Лука Менало все пак върна един гол за босненците. Четири минути по-късно обаче Даниел О’Шонеси спря ентусиазма на домакините. Той вкара за крайното 1:3.