Историческа пета поредна победа за Интер – ВИДЕО

Интер продължи с перфектното си представяне от началото на сезона в Серия А. Нерадзурите победиха Лацио с 1:0 в мач от петия кръг. Така Антонио Конте влезе в историята на клуба. Той стана първият треньор, спечелил петте си първи мача начело на Интер в Серия А.

На стадион „Сан Сиро“ единственият гол отбеляза Данило Д‘Амброзио в 23-та минута. Лацио не се обаче предаде лесно и създаде доста работа на Самир Ханданович. Вратарят обаче бе перфектен в своя мач номер 300 за клуба и не допусна попадение.

Каляри изненада Наполи

Вицешампионът Наполи загуби изненадващо от Каляри с 0:1. Дреес Мертенс удари по една греда в двете полувремена, а освен това изпусна още няколко положения. Лосано също не се възползва от шансовете си. И в 87-ата минута Лукас Кастро вкара за 0:1. Веднага след гола Калиду Кулибали бе изгонен за протест.

Фиорентина взе първа победа от април

В сблъсък на дъното Фиорентина спечели с 2:1 срещу Сампдория, за да се измъкне от последната позиция, където паднаха генуезците. В неделя Сампдория спечели за първи път през сезона, сега Фиорентина го направи за първи път от април насам. Гостите завършиха с човек по-малко, след като Мурийо бе изгонен в 54-а минута. Малко по-късно Федерико Киеза вкара за 2:0. Това бе първи негов гол от 15 март насам.