Перу

Перу детронира Чили и е на финал – ВИДЕО

Перу отвя Чили с 3:0 и сензационно се класира за финала на Копа Америка. Вторият полуфинал от надпреварата се игра в Порто Алегре. Сблъсъкът за трофея е на 7 юли на „Маракана“. Съперник там е домакинът Бразилия.

Резултатът бе открит в 21-ата минута, когато се разписа крилото Едисон Флорес. Той бе изпуснат от отбраната и с мощен шут с левия крак не остави шанс на Габриел Ариас. Вратарят на действащия шампион допусна груба грешка в 38-ата минута. От нея се възползва Йошимар Йотун, който вкара на празна врата.

Двукратният шампион имаше своите шансове след почивката. Чилийците дори удариха греда, но не успяха да намалят пасива си. Освен това вратарят Гойесе спаси всички, което можеше. Перу също имаше своите шансове и в крайна сметка стигна до трети гол. Той бе вкаран от Хосе Паоло Гереро в 91-ата минута.

Чили изпусна дузпа в 94-а минута

Шампионът можеше да стигне по почетен гол, но Едуардо Варгас не успя да реализира дузпа. Той стреля покрай вратата в 94-ата минута.

Така за детронирания шампион остава още един мач – този, който никой не желае – за третото място. Съперник там е Аржентина.