Рилски спортист - Парма
Снимка: fiba.basketball

Парма спря Рилски спортист във ФИБА Къп

Рилски спортист приключи участието си в европейските клубни турнири. Това стана, след като тимът от Самоков загуби от силния тим на Парма Перм с 61-90.
Баскетболистите на руския Парма започнаха изключително напористо двубоя и набързо стигнаха до комфортен аванс. Те водеха с 9 точки преди втората четвърт: 29-20.
В началото на вторите десет минути самоковци заиграха по-добре и успяха за кратко да свалят пасива си. Руснаците вдигнаха незабавно оборотите и активът им отново започна да расте. Така почивката дойде при 35-48.
През второто полувреме играчите от Перм продължиха с добрите си изяви, а разликата продължи да расте. Те водеха с 25 точки преди последната част – 45-70.
В последната четвърт тимът на Людмил Хаджисотиров даде всичко от себе си, за да стопи пасива си, но руснаците не позволиха това да се случи и се класираха по категоричен начин за следващия етап от турнира.