Балкан - Парма
Снимка: fiba.basketball

Парма спря приказката на Балкан във ФИБА Къп

Парма Перм сложи край на приказката на Балкан Ботевград във ФИБА Къп. Българският шампион загуби битката за първо участие във финалната четворка на турнира. На четвъртфинал у дома Балкан отстъпи с 62-84 на един от най-силните отбори в турнира.

Тимът се държеше дълго време в срещата, но през второто полувреме преднината на съперника стигна 20 точки. Най-голямата разлика беше в борбата под коша. Там Парма имаше огромно предимство – 46 срещу 26 борди. Руснаците имаха и по-добър процент в стрелбата от средно разстояние – 65% срещу 35%.

Мачът започна слабо за Балкан с няколко грешки, след които гостите поведоха с 0-5. Сияни Чеймбърс откри резултата за зелените с тройка две минути след началото. Това обаче остана единственият кош на нашите в следващите три минути.

Станимир Маринов даде начало на втора част с тройка, за да скъси дистанцията на 5 точки (14-19).  Парма увеличи отново и в средата на периода поведе с 11 точки (19-30). Все пак на полувремето разликата беше 8 точки в полза на гостите.

Второто полувреме започна със серия 10-0 за Парма и разликата набъбна до 18 точки (29-47). После тя се увеличи, а в последната част се задържа около 20 точки.

Сияни Чеймбърс бе най-резултатен за Балкан с 15 точки. По 14 имаха Дарко Балабан и Тауан Ейджи (+7 борби). Литовецът Адас Юшкевичус беше най-полезен за Парма с 18 точки, а по 10 имаха Ейгирдас Жукаускас и Марек Мейерикс.