Парма изненада Юве в края за 3:3 – ВИДЕО

Парма изненада Юве и измъкна 3:3 от „Алианц Стейдиъм“ в Торино. Това бе втори пореден мач, в който шампионите допуснаха три гола. През седмицата те паднаха с 0:3 от Аталанта за купата.

Два гола на Роналдо за 3:1

Бианконерите, които имат 19 победи и две равенства от началото на сезона, бяха на път към нов успех. Кристиано Роналдо даде преднина на домакините в 36-та минута. Юве имаше 17 удара към вратата преди почивката, но не стигна до втори гол. Все пак централният защитник Даниеле Ругани удвои в 62-та. Две минути по-късно гостите върнаха един гол чрез Антонио Бариля. Веднага след това обаче Роналдо възстанови преднината от две попадения – 3:1.

Парма се радва благодарение на Жервиньо

В края на двубоя настъпиха минутите на Жервиньо. Бившият нападетел на Арсенал първо намали изоставането на гостите в 74-та минута. А в самия край оформи крайното 3:3.

„Третият гол бе невероятен. Владеехме топката при корнера и центрирахме, вместо да я ритнем в тъч. Не е срамно да чистиш в трибуните. Но не го направихме и бяхме наказани“, беснееше треньорът Масимилиано Алегри.

По този начин преднината на Ювентус на върха бе съкратена на девет точки. По-рано Наполи разби Сампдория с 3:0.