Парма - Интер, Алексис Санчес

Алексис Санчес увеличи аванса на Интер – ВИДЕО

Интер надви Парма с 2:1 в последния мач от 25-я кръг на Серия А. Герой за нерадузирите стана Алексис Санчес. Той реализира и двете попадения за тима на Антонио Конте.

През първото полувреме на „Енио Тардини“ и двата тима имаха много положения, но не стигнаха до гол. След почивката обаче това бързо се промени. Алексис Санчес реализира в 54-та и 62-та минути. Първият гол беше леко случаен, но при вторият Лукаку даде перфектен пас на чилиеца.

20-ина минути преди края Ернани намали изоставането на Парма, но гостите удържаха крехкия си аванс.

Така Интер увеличи аванса си на върха на шест точки пред градския съперник Милан. Трети, на още четири точки назад, е шампионът Ювентус. Парма, без победа вече четири месеца, остава на 19-о място, на шест точки от спасението.