ПАОК ДЕсподов
Снимка: twitter.com/paok_fc

ПАОК навакса два гола пасив и остана на върха

ПАОК измъкна 2:2 от визитата си на АЕК на „Агия София“ и остана на върха на класирането в Гърция. АЕК поведе с 2:0, но влизането в игра на Кирил Десподов донесе обрата.

След ремито ПАОК запазва мястото на върха с 67 точки, АЕК има 66, трети с 65 точки е Панатинайкос.

АЕК започна по-силно и логично поведе в 30-ата минута. Леви Гарсия изведе Пинеда, той се измъкна от двама бранители и подаде към Мият Гачинович, който вкара за 1:0.

Четири минути след началото на второто полувреме домакините удвоиха преднината си. Разписа се Софиян Амрабат директно от пряк свободен удар.

Десподов се появи в игра като втори нападател в 59-ата минута на мястото на Томас Мург. Само три минути по-късно той се измъкна много добре от Ехсан Хаджисаифи отляво и отправи удар. Вратарят Анастасиадис изби, Щефан  Шваб открадна топката и я подаде на Абдулрахман Баба, който намали на 2:1.

В 89-ата минута тимът от Солун изравни. След хаос в наказателното поле Баба центрира и Оздоев прати топката в мрежата на Атанасиадис за 2:2. Голът беше проверен от ВАР и признат.