Палмейрас, Копа Либертадорес
Снимка: twitter.com/Libertadores

Палмейрас отново спечели Копа Либертадорес – ВИДЕО

Палмейрас защити трофея си от Копа Либертадорес, след като победи Фламенго с 2:1 след продължения. Зелените станаха първият отбор, спечелил турнира два пъти в рамките на една календарна година. Трофеят е трети за клуба от Копа Либертадорес.

Пламейрас е и четвъртият бразилски отбор с три трофея от надпреварата. Другите са Сао Пауло, Сантос и Гремио.

Финалът се игра в Монтевидео и започна по перфектен начин за Палмейрас. В шестата минута капитанът Густаво Гомес изведе Майке по крилото, той залъга защитник на Фламенго, след което с елегантен пас намери Рафаел Вейга, който не пропусна за 1:0.

Фламенго натисна сериозно след почивката и заслужено изравни. Габриел Барбоса направи двойно с Джорджан де Араскаета и преодоля Уевертон за 1:1. Това се случи в 72-ата минута.

Мачът стигна до продължения, където се разписа Дейверсон. Той влезе в игра като резерва и в 95-ата минута направи 2:1 възползвайки се от ужасен пас назад на Андреас Перейра.