Палмейрас
Снимка: twitter.com/palmeiras

Палмейрас е на финал на световното клубно първенство

Палмейрас се класира за финала на световното клубно първенство в Дубай. Там бразилският тим ще срещне Челси или Ал Хилал. Европейският шампион се изправя срещу Ал Хилал днес. Финалът на турнира е в събота от 18:30.

Палмейрас – шампион на Южна Америка – победи африканския първенец Ал Ахли. Египетският тим обаче беше без някои национали, които доскоро играха в турнира за Купата на африканските нации. Рафаел Вейга вкара за 1:0 малко преди края на първото полувреме. В началото на втората част крилото Дуду покачи на 2:0.

Ал Ахли вкара четвърт час преди края след грешка на вратаря Уебертон. ВАР обаче отмени попадението поради засада. Веднага след това защитникът Айман Ашраф беше изгонен за грубо влизане в краката на Рони. Което пък сложи край на надеждите на Ал Ахли.