Кристъл Палас
Снимка: twitter.com/cpfc

Палас нанесе неприятна загуба на Арсенал

Кристъл Палас разби Арсенал с 3:0 в лондонско дерби в 31-ия кръг на Висшата лига. Головете за орлите вкараха Жан-Филип Матета, Джордан Аю и Уилфред Заха. С успеха тимът на Патрик Виейра се изкачи до деветото място с 37 точки. Арсенал остава пети с 54 точки, колкото има и Тотнъм. Шпорите обаче са с мач повече. Победата е първа домакинска за орлите през 2022 г.

Палас поведе в резултата още в 16-ата минута. Андерсен центрира и непокритият Матета реализира за 1:0. Голът е четвърти за него през сезона. Осем минути по-късно вече беше 2:0. Аю стреля от границата на наказателното поле и помощта на гредата топката влетя в мрежата. Заха сложи точка на спора в 73-ата минута с попадение от дузпа. Тя беше отсъдена за нарушение срещу самия него.

„Понякога просто трябва да приемеш критиките, да вдигнеш ръка и да се извиниш. Това представяне не беше достатъчно добро за Арсенал. Още от самото начало не бяхме готови“, каза мениджърът Микел Артета.