Юнайтед - Палас

Палас шокира Юнайтед на „Олд Трафорд“

Манчестър Юнайтед бе неприятно изненадан в първото си домакинство от новия сезон във Висшата лига. Червените дяволи отстъпиха на Кристъл Палас с 1:3. Тимът на Оле Гунар Солскяер получи допълнително почивка заради участието си в Лига Европа, но не впечатли и закономерно загуби от орлите.

Андрос Таунзенд откри още в седмата минута след асистенция на Джефри Шлуп. Домакините нямаха острота и динамика и на полувремето направиха смяна – Грийнууд влезе вместо Джеймс. Младият талант на Юнайтед получи добра възможност да изравни, но стреля неточно с глава.

В 74-та минута дойде най-дискусионният момент в срещата. Реферът Мартин Аткинсън отсъди дузпа за Палас, след като Виктор Линдельоф игра с ръка в наказателното поле. Аю обаче не стреля убедително и ударът му бе отразен от Де Хеа. Аткинсън обаче нареди изпълнението да бъде пребито, тъй като испанският страж на Юнайтед беше излязъл пред голлинията. Второто изпълнение беше на Вилфред Заха, който не остави шансове на Де Хеа.

Ван де Бек дебютира с гол

Малко след това домакините се върнаха в двубоя след гол на влезлия като резерва Дони ван де Беек. Халфът се разписа в дебюта си. В края обаче Заха се разписа за 1:3 след нова грешка на Линдельоф.

Исторически успех за Палас

Така орлите стартираха за първи път в историята си с две поредни победи във Висшата лига. Заха пък стана първият играч на Палас с два гола срещу бивш свой отбор при гостуване. Лондончани поделят върха с Евертън, който е с повече отбелязани голове. В следващия кръг двата отбора се изправят на “Селхърст Парк”.