Палас - Тотнъм

Палас лиши Тотнъм от мечтата за още един трофей

Kристъл Палас отстрани Тотнъм в четвъртия кръг на ФА Къп. Така шпорите се простиха с мечтата за още един трофей. През седмицата те отпаднаха на полуфинала за Карабао Къп от Челси след дузпи.

Орлите взеха лондонското дерби на „Селхърст Парк“ с 2:0. И двата гола паднаха през първата част, а автори бяха Конър Уикъм и Андрос Таунсенд. Уикъм отбеляза първия си мач като титуляр от ноември 2016-а с попадение още в 9-а минута. Той вкара след 799 дни пауза. Таунсенд пък е бивш играч на Тотнъм и се разписа от дузпа в 34-а минута.

Палас се радва след изпусната дузпа

Малко преди края на първата част шпорите имаха отличен шанс да се върнат в двубоя. Киърън Трипиър обаче пропусна дузпа. Това бе трети пропуск от бялата точка за четири дни. Срещу Челси изтърваха Лукас Моура и Ерик Дайър. След почивката Н’Куду и Йоренте имаха шансове, но не успяха да преодолеят 39-годишния Сперони. Той записа 112-ата си суха мрежа, с което постави нов клубен рекорд.

Това бе първи успех за орлите над Тотнъм от 2016-а. Освен това те стигнаха до петия кръг за първи от същата 2016-а. Тогава техният пробив ги отведе до финала, загубен от Манчестър Юнайтед.