Палас - Тотнъм

Палас спря лидера Тотнъм с късен гол

Кристъл Палас успя да измъкне точка в домакинството си на Тотнъм, след като вкара късен гол за 1:1. Джефри Шлуп реализира в 81-ата минута след грешка на Юго Лорис. Палас обаче остава без успех в дербито от 2015-а.

Хари Кейн откри за шпорите в средата на първото полувреме. Така тимът на Жозе Моуриньо се насочи към шеста победа в последните си седем срещи. Кейн също се възполва от вратарска грешка – на Висенте Гуаита. Испанецът обаче се реваншира, като извади удари на Ндомбеле, Регуилон и Кейн. Иначе асистенцията към Кейн беше на Сон. Така двамата са комбинирали вече за 12 попадения този сезон. Това е един по-малко от рекордна на Алан Шиърър и Крис Сътън от сезона 1994-95.

Палас натисна и удари греда чрез Езе. А после дойде и заслуженията изравнителен гол на Шлуп. Тотнъм имаше още два шанса да вкара победен гол. Бен Дейвис обаче удари греда, а Гуаита спаси шут на Ерик Дайър. Все пак тимът на Моуриньо остава без загуба в девет визити.