Феликс Оже-Алиасим

Оже-Алиасим и Зверев биха на старта в Акапулко

Феликс Оже-Алиасим и Александър Зверев тръгнаха с победи на силния турнир от категория ATP 500 в Акапулко. Григор Димитров започва участието си утре.

Оже-Алиасин надви Тенис Сандгрен с 6-3, 7-6 (8) за час и 45 минути игра. Двубоят започна с разменени пробиви, но канадецът направи втори такъв в края на сета. Втората част започна с нов брейк за Оже-Алиасим. Той сервираше за мача, но Сандрен проби и изравни при 5-5. В тайбрека драмата беше колосална – канадецът стигна до три поредни мачбола при 6-3. Американецът ги спаси, после отрази още два. Сандгрен обаче капитулира при шестата възможност, открила се пред Оже-Алиасим. В следващия кръг той ще играе със Себастиан Корда, който победи в два сета Марин Чилич.

Вторият в схемата Александър Зверев не остави шансове на 17-годишния испанец Карлос Алкарас, печелейки с 6-3, 6-1. Зверев загуби първия си сервис гейм, но след моментален рибрейк наложи волята си. В спор за място на четвъртфиналите той ще играе със сърбина Ласло Джере. Джере се справи с американеца Стив Джонсън.

Доминик Кьопфер и Джон Иснър също намериха място на осминафиналите. Те побеидха Херардо Лопес Виясеньор и Салваторе Карузо.

Григор стартира в Акапулко в сряда сутрин

Първата ни ракета Григор Димитров ще започне участието си на турнира в Акапулко в сряда сутринта. Българинът ще излезе на централния корт срещу френския левичар Адриан Манарино не преди 6:00 часа сутринта. Димитров е спечелил и двата си двубоя досега срещу 32-годишния французин. При успех срещу Манарино във втория кръг Григор чака някой измежду Миомир Кецманович (Сърбия) и Фелисиано Лопес (Испания).