Българско семейство, живеещо в Хамбург, търси помощ от институциите у нас, след като 7-месечното им бебе било отнето вчера от Германската агенция за закрила на детето.
Причината: лекари се усъмнили, че детето е тормозено в семейството. Държавната агенция за закрила на детето, министерствата на външните работи и на правосъдието, както и посолството ни в Берлин извършват спешна проверка по случая, съобщиха от БНТ.
Емигрирали в Германия преди година. Там станали и родители. След 11 години чакане за рожба – Катерина се появила на бял свят, за да зарадва Мирена и Георги. Обратът в живота им обаче настъпва скоро – на 20 декември семейството претърпява катастрофа в Унгария.
„Пострада най-много дъщеря ни – Катерина. След катастрофата дойде бърза помощ. Настаниха ни в болницата в Кечкемет. Прегледаха само мен. Детето не го прегледаха, въпреки нашето настояване, защото тя плачеше през цялото време“, спомня си Мирена Славова – майка на Катерина.
Веднага след като се върнали в Хамбург, отишли отново в болница. Прегледът продължил 5 часа. Малката Катерина имала кръвоизлив в главата. Наложила се животоспасяваща операция. Докторът открил и по-стар хематом. Не бил от катастрофата.
„Докторите след тази операция са информирали социалните служби, че има евентуално насилие вкъщи“, разказва Мирена.
Flashnews.bg и Flashlight.bg уведомяват всички свои потребители, че с влизането на страниците на медията и с цел подобряване на Вашето преживяване, данните от IP адреса Ви се използват за анализ и обработка на трафика на сайта. Молим Ви да отделите малко време, за да се запознаете с ключови моменти от нашите Политика за поверителност, Политика за бисквиткитеи с Общите условия за използването на услугите ни.