евро 2017 юноши

Отличен старт на България в квалификациите за Евро 2017

Престижна победа

Юношеският национален отбор по футбол на България до 19 г. записа престижна победа на старта на квалификациите за Евро 2017. Играчите на Англел Стойков се наложиха над тима на Португалия с 1:0 в пърата си среща от група 8, която се игра на стадион „Хаджи Димитър“ в Сливен.

Националите показаха отличен футбол, като създадоха няколко отлични положения за гол, като реализираха едно от тях.

В 20-та минута резултатът бе открит. Асен Чандъров прати дълъг пас към Тонислав Йорданов, който свали топката на Тилев. Последва пас надясно към Георги Русев, който стреля, топката рикошира в Гонсало Виера и влетя в мрежата за 1:0.

Второто полувреме започна с натиск на гостите и Даниел Наумов трябваше да се намесва, след като блестящо спаси силен удар на Тиаго Диаш.

В 70-та минута националите можеха да отбележат и втори гол. Влезлият като резерва Станислав Иванов получи пас от Русев, но той не намери целта от чиста позиция.

Десет по-късно Русев бе изведен отляво на атаката и стреля, но вратарят Максимиано изби и срещата завърши при 1:0.

Следващият мач на България е на 12 ноември, събота, от 14:30 часа на стадион „Хаджи Димитър“ в Сливен. Три дни по-късно националите приемат Беларус в 14:00 ч. на стадион „Берое” в Стара Загора.