сн. БГНЕС

От 1,80 евро за чадър и шезлонг до 180 евро за шатра: Колко ни струва сянката

От 1,80 евро за чадър и шезлонг до 180 евро за шатра: Колко ни струва сянката

Колко ни излиза сянка през този сезон по Черноморието. Проверка показва, че цената за чадър и шезлонг може да достигне до 45 евро.

Прекаран ден на плажа все по-рядко означава само чадър и шезлонг. Към сметката се добавят кафе, вода, храна, паркинг, а на някои места и задължителна минимална консумация. Затова и отговорът на въпроса скъпо ли е българското море зависи от това къде точно сме на свободна зона – на обикновен плаж, в платена зона или в заведение от висок клас.

„18 евро е шатрата, без консумация. Там е 60 евро. С консумация. 60 евро е задължително да направим консумация, за да стоим на конкретното заведение. Не се плаща наем. Тук е наем само ако искаме, консумираме, ако искаме – не”, споделя туристка пред bTV.

И все пак, за много от туристите крайната цена за ден, прекаран на плажа, е твърде висока. Има и такива плажуващи, които не търсят платена зона.

„В свободната зона ни е по-приятно. Да лежим на пясъка ни е по-приятно, отколкото да седим на шезлонг. На шезлонг мога и на басейна да си седя“, разказва плажуващ.

Още от деня

Ден за разходки и почивка (Хороскопът) – Flashnews

Григор надви Беретини в петсетов двубой в Лондон – Flashnews

Зеленчуците поевтиняват, а плодовете поскъпват в първите дни на юли – Flashnews

Петер Мадяр внесе конституционни промени за предсрочно прекратяване на мандата на президента на Унгария – Flashnews

Режат фалшиви инвалидни пенсии – Flashnews

Шести ден продължава издирването на 11-годишната Наталия – Flashnews

Боян Митракиев: 3% дефицит са 4 милиарда заеми, които вдигат инфлацията – Flashnews

Любослав Костов, КНСБ: Дефицитът няма да е 5,4%, а около 3,5% – Flashnews

Край на помощта от 20 евро за бензин и дизел, цената падна под 1,60 евро – Flashnews

Тридневен траур в Дупница за загиналите баба, дядо и две внучета – Flashnews

- реклама -