Манчестър Сити - Уотфорд

Осемзвезден Манчестър Сити отнесе Уотфорд

Манчестър Сити размаза Уотфорд с 8:0 в среща от шестия кръг в Англия. Тимът на Гуардиола остана на един гол от рекорда за най-голяма победа в историята на Висшата лига. Той е 9:0 за Манчестър Юнайтед срещу Ипсуич през 1995 година.

Манчестър Сити вкара 5 гола за 18 минути

Гражданите започнаха по феноменален начин и отбелязаха пет безответни попадения в рамките на 18 минути. Давид Силва откри от близка дистанция след асистенция на Кевин Де Бройне след само 53 секунди. После Серхио Агуеро реализира юбилейния си гол номер 100 в Премиършип с екипа на небесносините от дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение срещу Риад Марез.

Алжирският национал направи резултата 3:0 от пряк свободен удар, рикоширал в противников играч. Малко по-късно Бернардо Силва вкара отблизо след подаване на Отаменди. Петият гол не закъсня и бе плод на аржентинска комбинация – Агуеро намери Отаменди за 5:0.

Хеттрик за Бернардо Силва

До края на първата част не паднаха нови попадения. През втората тимът на Пеп Гуардиола намери мрежата зад Бен Фостър още три пъти. Съфамилниците Силва комбинираха, а Бернардо вкара втория си гол в мача. Той оформи хеттрика си след точно час игра след седмата асистенция за сезона на Де Бройне. Самият белгиец ознаменува брилянтния си двубой с прекрасен гол, дошъл след пас на Марез.

Така Сити се завърна на победния път след изненадващото поражение от Норич в предишния кръг с 2:3. Тимът на Гуардиола има 13 точки и е на две от лидера Ливърпул, който утре гостува на кръга на Челси. Уотфорд пък остава без успех в Премиършип.