Уестърн Юнайтед, осем гола
Снимка: twitter.com/wufcofficial

Осем гола за 28 минути в Австралия – ВИДЕО

Австралийските Уестърн Юнайтед и Пърт Глори направиха един от най-лудите мачове в историята на футбола. Двата тима си вкараха девет гола, осем от които само за 28 минути.

Резултатът на почивката беше само 1:0 с гол на Виктор Санчес. Любопитно е, че той не беше вкарвал от 2016-а, когато играеше в Еспаньол. Тогава тимът му падна с 4:6 от Севиля.

След паузата съперниците забравиха да се защитават и започнаха да си вкарват гол след гол. Мачът мина през 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4 и стигна до 5-4. И всичките осем гола паднаха между 55:49 и 83:34. Победата беше първа за Уестърн Юнайтед от началото на сезона.

Подобен развой на мач се е случвал и преди в А-Лигата – през 1988-а. Тогава Саут Мелбърн печели пак с 5:4 над Апиа Лайхард. Тогава обаче головете са разпределени по-равномерно.