Реал Мадрид - Осасуна
Снимка: twitter.com/realmadriden

Осасуна сложи край на серията на Реал Мадрид

Осасуна сложи край на победната серия на Реал в Ла Лига, като измъкна 1:1 в Мадрид. Това са първи изпуснати точки от шампиона на Испания и Европа след шест победи. През миналия сезон тимът от Памплона също взе точка на „Сантяго Бернабеу“.

Винисиус даде преднина на столичани малко преди края на първото полувреме. Кике Гарсия обаче изравни за баските след почивката. В 78-ата минута Реал получи право да изпълни дузпа, която Карим Бензема изпусна – той удари напречната греда. Бензема се върна в игра след месец отсъствие заради травма. Заради дузпата Осасуна остана и с човек по-малко – червен картон получи Давид Гарсия. Именно той фаулира френския нападател за дузпата.

Лошата вечер за Бензема беше завършена от отменен негов гол заради засада малко преди края.

Ремито свали Реал на втора позиция. Белия балет има 19 точки, колкото и Барселона, но каталунците са с по-добра голова разлика. Трети е Атлетик Билбао с 16 точки. Осасуна е на шеста позиция с 13 точки.