Наоми Осака

Осака продължава, Квитова и Кербер отпаднаха

Японската тенисистка Наоми Осака победи убедително естонката Анет Контавейт. Така тя се класира за четвъртфиналите на US Open.

22-годишната Осака се наложи над 24-годишната Контавейт с 6-3, 6-4 след 1 час и 13 минути игра.

Осака записа 4 аса и реализира 2 пробива. В четвъртфиналите японката ще играе с представителката на САЩ с Шелби Роджърс. 27-годишната американка елиминира чехкинята Петра Квитова. Квитова имаше четири мачбола, но Роджърс ги спаси, за да спечели след 7-6(5), 3-6, 7-6(6).

Шампионката от 2916-а Анжелик Кербер също отпадна. Тя отпадна от Дженифър Брейди след 1-6, 4-6. 32-годишната германка загуби първия сет само за 22 минути. Общо в мача тя спечели едва 35% от разигранията на втория си сервис. 25-годишната Брейди ще играе на четвъртфиналите с Юлия Путинцева. Путинцева се справи с осмата поставена Петра Марич с 6-3, 2-6, 6-4.