Наоми Осака
Снимка: twitter.com/australianopen

Осака и Барти минаха първия кръг на Australian Open

Шампионката Наоми Осака и световната номер едно Ашли Барти минаха лесно през първия кръг на Australian Open. Двете дадоха общо седем гейма на съперничките си.

Осака се справи с колумбийката Камила Осорио след 6-3, 6-3. Тя поведе с 5-0 в първия сет преди да се отпусне и Осорио да върне три гейма. След това обаче японката беше по-концентрирана и не допусна изненада. Тя се върна към тениса след четиримесечна почивка, която си взе, за да предпази психическото си здраве. В следващия кръг нейна съперничка ще бъде американката Мадисън Бренгъл.

Барти се справи само за 54 минути с Леся Цуренко. Австралийката триумфира след 6-0, 6-1 над украинката. Единственият проблем за Барти беше да затвори мача – тя го направи чак от петия си мачпойнт. Фаворитката на домакините завърши с 14 уинъра и 73% спечелени точки на първи сервис. Следващата ѝ съперничка е италианската квалификантка Лучия Бронзети.