Сити - Палас

Орлите отнесоха Сити, Лестър изненада Челси

Манчестър Сити и Челси претърпяха изненадващи загуби в домакинските си мачовете си от 18-и кръг на Премиършип. Така Ливърпул увеличи аванса си на върха.

Действащият шампион Манчестър Сити падна у дома на „Етихад“ от Кристъл Палас с 2:3. Мачът започна добре за тима на Пеп Гуардиола – гол на Илкай Гюндоган в 27-ата минута. Орлите обаче шокираха домакините с попадения в рамките на три минути. В 32-ата Джефри Шлуп изравни резултата, а в 35-ата Андрос Таунсенд даде преднина на гостите с феноменален шут от воле с левия крак от 25 метра. И това със сигурност ще бъде един от головете на сезона.

Сити е шокиран и след почивката

Лука Миливоевич направи 3:1 от дузпа пет минути след почивката, за да довърши шока. Сити успя единствено да намали аванса на гостите в 85-ата минута с точен изстрел на резервата Кевин де Бройне. Така Палас поднесе истинска коледна сензация. Сити вече е на четири точки зад лидера Ливърпул, който единствен в Премиършип е без загуба.

Челси - Лестър
Шмайхел е спасил удар на Азар
Лестър спечели на „Стамфорд Бридж“ след 18 години

Челси на свой ред отстъпи пред Лестър с 0:1 на „Стамфорд Бридж“. Това бе първи успех на лисиците тук от 2000-а година. Единственият гол в мача отбеляза Джейми Варди в 51-ата минута. Челси изпусна доста положения, а и нямаше. В самия край Маркос Алонсо излезе сам срещу Шмайхел, но ударът му срещна  гредата.