Везенков, Слукас, Олимпиакос
Снимка: euroleaguebasketball.net/

Олимпиакос пак спечели, Везенков отново блести

Олимпиакос спечели с 97:92 гостуването си на Баскония в баскетболната Евролига. Българският национал Александър Везенков имаше ключова роля за успеха. Той вкара 26 точки и беше избран за най-добър в мача.  За 28 минути на паркета Везенков добави още 6 борби и коефициент на полезно действие 29.

Костас Слукас добави 20 точки и 6 асистенции за гръцкия тим. Слукас вкара 10 точки в средата на последната четвърт, когато тимът му направи серия от 14:0, за да обърне Баскония. Най-резултатен от домакините беше Майк Коцар, а Тадас Седекерскис прибави още 15.

Така Олимпиакос остава без загуба от началото на надпреварата. За Саски Баскония поражението е първо този сезон. Освен това червено-белите се справиха като гости и с Реал Мадрид, и с Барселона.