Обамеянг, Валенсия - Арсенал

Обамеянг вкара хеттрик, Арсенал пак би Валенсия

Арсенал се класира с лекота на финала в Лига Европа след втора победа над Валенсия. Лондончани спечелиха първия мач с 3:1, а в реванша триумфираха с 4:2. Хеттрик за тях вкара Пиер-Емерик Обамеянг.

Мениджърът на Арсенал Унай Емери има три трофея от надпреварата като треньор на Севиля. Победа на финала в Баку е единственият шанс за тима през следващия сезон за игра е Лига Европа. В Англия надеждите за това са илюзорни и минават през загуба на Тотнъм с поне 4 гола и победа на тима му със същия резултат.

Емери беше и начело на Валенсия между 2008 и 2012-а и видя как бившия му тим повежда рано. Кевин Гамейро откри още в 11-а минута. Той има четири трофея от надпреварата – три със Севиля и един с Атлетико Мадрид. Само шест по-късно обаче Обамеянг изравни – 1:1. Това беше първият му гол в гостуване през този сезон в Лига Европа.

Обамеянг слага край на надеждите на Валенсия

Александър Лаказет направи 1:2 в 50-а минута. В 58-а обаче Валенсия отново си върна надеждата. Тогава пак Гамейро вкара за 2:2. Домакините натиснаха много здраво, но бяха попарени в 69-а минута. Тогава голмайсторът на Арсенал вкара за 2:3 след пас на Мейтланд-Найлс. А в 88-а минута габонецът бе изведен от резервата Мхтарян и оформи своя хеттрик – 2:4.

Финалът в Баку е на 29 май. Любопитно е, че първият мач на Арсенал в турнира бе именно в Азербайджан. Артилеристите започнаха участието си срещу Карабаг.