Обамеянг вкара два за Арсенал при 3:1 над Бърнли

Арсенал - Бърнли, Обамеянг

Арсенал се реабилитира частично за двете си поредни поражения, побеждавайки Бърнли с 3:1 в 18-и кръг на Премиършип. Два гола вкара Пиер Емерик Обамеянг, като той се разписа и в двете полувремена.

Артилеристите поведоха в 14-а минута. Асистенцията бе на Йозил, който бе титуляр за първи път в шест кръга. Попадението на габонеца доведе и до аванс на почивката. Тоест за първи път от 18 мача, Арсенал се прибра с аванс на паузата.

Бърз гол на Обамеянг и след паузата

Само три минути след почивката Арсенал вкара за 2:0. Попадението отново бе на Обамеянг, този път след бърза контра. Тя бе започната от Колашинач. Гостите обаче се върнаха в мача в 63-ата минута, когато точен бе Ашли Барнс.

Бърнли се опита да стигне и до изравнителен гол, а домакините предимно бранеха преднината си. В края обаче столичани стигнаха и до трети гол, автор на който стана резервата Алекс Айоби. Йозил бе в основата и на това попадение.

Арсенал има 37 точки и е пети в класирането. Бърнли с 12 точки и на 18-а позиция.