Обамеянг върна Арсенал в четворката

Обамеянг, Арсенал
Сблъсъкът, след който падна единственият гол

С гол на Пиер-Емерик Обамеянг Арсенал победи Уотфорд с 1:0. Така артилеристите се върнаха на четвърто място в класирането. Те имат 66 точки, колкото и Челси, но са с по-добра голова разлика. Тотнъм е трети с 67 точки. Шестият Манчестър Юнайтед има 64.

Гол за Обамеянг и червен картон за Уотфорд

Двубоят се разви по отличен начин за тима от Северен Лондон. Вратарят на домакините Бен Фостър сбърка и подари гол на съперника още в 10-ата минута. Той се забави твърде много с изчистване на топката, Обамеянг блокира шута и направи 0:1. Това бе първи гол за него във визита през 2019-а.

Само минута по-късно кошмарът бе двоен. Капитанът на стършелите Трой Дийни бе изгонен с директен червен картон. Той удари с лакът в лицето халфа Лукас Торейра.

Въпреки че играха 80 минути с човек по-малко домакините създадоха по-добрите положения. Масина уцели гредата, а Бернд Лено извади няколко чисти положения. Той първо спаси удар на Каткарт, а после – на Капуе.

Десет минути преди края и Лено бе преодолян – от Андре Грей. Ударът на нападателя обаче бе блокиран от Мейтланд-Найлс.