Обамеянг с хеттрик, пълен триумф за Борусия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Борусия (Дортмунд) елиминира португалския шампион Бенфика след успех във втория мач от 1/8-финалите на Шампионската лига. Пред своята екзалтирана публика „жълто-черните“ победиха 4:0 (4:1 общ резултат). Германският гранд имаше задачата да обръща резултата след първата среща, която лисабонският тим спечели с 1:0. Над всички бе Пиер-Емерик Обамеянг, който вкара хеттрик.

Борусия заличи рано аванса на Бенфика в общия резултат. Усман Дембеле центрира от ъглов удар отдясно по атаката, а на близката греда Пулишич изкочи и с глава продължи към другия край на вратарското поле. Пиер-Емерик Обамеянг дотича тъкмо навреме, за да порази празната врата.

В 24-ата минута, дойде и първата опасна атака за Бенфика. Рубен Семедо направи хубав рейд отдясно и макар да бе притиснат от Шмелцер, центрира по тревата. Защитниците на Борусия не внимаваха и позволиха на Франко Серви да шутира от движение от точката на дузпата. Ударът на аржентинеца бе слаб и попадна право в ръцете на Бюрки.

В края на първото полувреме Борусия организира добра атака отляво. Шмелцер нахлу на скорост и центрира зад точката на дузпата, откъдето Пулишич отправи изстрел с глава. Американецът стреля точно до дясната греда, ала в изпълнинето му липсваше сила и Едерсон улови. Така въпреки превъзходството си Борусия се оттегли на почивка със само гол аванс.

Второто полувреме бе на косъм от това да стартира с истински шок за домакините. В 47-ата минута Пишчек игра крайно несръчно в наказателното си поле и подари топката на Серви, който не се забави с шута си от около 12 метра. Марсел Шмелцер действа смело и подложи тялото си, за да блокира изстрела, който иначе щеше навести мрежата зад Бюрки.

Тази ситуация подейства отрезвяващо на домакините и те постепенно вдигнаха оборотите. В 59-ата минута дойде и вторият гол, като секунди преди него Обамеянг изпусна сам срещу Едерсон. Избитата топка остана във владение на домакините, а Лукаш Пишчек блесна с идеален извеждащ пас за Пулишич. Младокът излезе очи в очи с вратаря и елегантно го прехвърли за 2:0.

Бенфика изглеждаше като замаян от гола и загуби топката почти веднага след изпълнението на началния удар, което доведе до трети гол за „пчеличките“. Юлиан Вайгъл блесна с диагонален пас вляво за Дембеле, който пропусна топката за връхлитащия зад гърба му Шмелцер. Германецът центрира директно от въздуха и намери Обамеянг на толкова чиста позиция, че габонецът просто беше длъжен да вкара – 3:0.

След известно затишие домакините треснаха греда в 84-ата минута, когато Марк Бартра налетя свирепо върху топката след центриране от ъглов удар. Едерсон не получи шанс да реагира и само изгледа как кълбото излезе в аут след рикошет в левия стълб. Секунди по-късно обаче стражът отново извади топката от мрежата си. „Жълто-черните“ отнеха топката направиха контраатака. Дурм получи в коридор отдясно и веднага пусна пас по тревата за Обамеянг. Нападателят бе в засада, която убегна на съдиите и с лекота оформи хеттрика си – 4:0.