Галатасарай - Барселона
Снимка: twitter.com/fcbarcelona

Обамеянг класира Барселона напред в Истанбул

Пиер-Емерик Обамеянг вкара седмия си гол в също толкова мачове за Барселона и класира каталунците напред в Лига Европа. Барса спечели с 2:1 срещу Галатасарай в Истанбул. Първият мач преди седмица завърши 0:0.

Галатасарай поведе в средата на първото полувреме с гол на Марсао. Бразилският защитник вкара след пас на Чикалдао. Авансът на домакините обаче се задържа десетина минути, след което Педри изравни. Той реализира след отличен индивидуален пробив. А Обамеянг направи 1:2 в 49-ата минута след пас на Де Йонг.

До края Барселона уверено задържа аванса си, като в някои ситуации откровено губеше време. Това ядоса феновете на домакините, които засипаха терена с пластмасови бутилки и чаши. Реферът дори спря мача, за да могат играчи на Галатасарай да успокоят обстановката.

Рейнджър, Аталанта и Брага също продължават напред. Рейнджърс падна с 1:2 от Цървена звезда, но спечели първия мач с 3:0. Аталанта взе втори успех над Байер Леверкузен. След 3:2 в Бергамо, сега италианците биха с 1:0. А пък Брага направи 1:1 в Монако и продължава напред след 2:0 в първия мач.