Арсенал - Бенфика, Обамеянг

Обамеянг класира Арсенал напред с късен гол

Пиер-Емерик Обамеянг класира Арсенал напред в Лига Европа с драматичен късен гол във вратата на Бенфика. Арсенал спечели с 3:2 и продължава с общ резултат 4:3. Двубоят се игра на стадион „Караискакис“ в Пирея.

Обамеянг вкара за 1:0 в 21-ата минута след пас на Сака. Така той има гол в 7 от последните 8 мача на тима за различните купи. Диого Гонсалвеш изравни с отлично изпълнение от пряк свободен удар в края на първата част. Нарушението беше на Дани Себайос.

Испанският халф направи още една грешка и след паузата, като от нея Бенфика поведе с 2:. Той сбърка при нас назад и Рафа Силва вкара гол. Тиерни обаче изравни само шест минути по-късно 2:2.

Така се стигна до 87-ата минута, в която отново Сака изведе Обамеянг и той вкара за 3:2.

Жребият за следващия кръг е в петък по обед.