Обамеянг, Барселона
Снимка: twitter.com/FCBarcelona

Обамеянг с хеттрик за Барса при 4:1 над Валенсия

Пиер-Емерик Обамеянг записа първите си голове за Барселона при успеха с 4:1 над Валенсия. Успехът е най-убедителен за каталунците от началото на сезона. Първоначално се считаше, че Обамеянг е вкарал два гола. После обаче се оказа, че реферът е присъдил още едно попадения на габонеца. То беше след удар на Педри, при който топката рикошира в новопривлечения нападател.

Иначе Обамеянг беше титуляр за първи път след като смени Арсенал с Барселона. Габонецът се разписа съзнателно в 23-ата и 38-ата минута. Така той вече има голове в четири от петте големи първенства. Той има попадения в Лига 1 (41), Бундеслигата (98), Висшата лига (68) и Ла Лига. През този век това са правили само четирима други играчи. Това са Стеван Йоветич (който има и голове в Серия А), Миши Батшуай и Хамес Родригес.

Френки де Йонг вкара за 0:3 в 32-ата минута. Любопитно е, че головете бяха единствените точни удари за Барса преди почивката.

В края на първото полувреме гол на Валенсия беше отменен заради засада. Все пак в 53-ата минута Карлос Солер намали на 1:3. Десет минути по-късно дойде и попадението на Педри, записано от рефера на сметката на Обамеянг. Валенсия обаче удължи серията си без победа на седем срещи.

Каталунците имат вече девет поредни мача без загуба. Те събраха 42 точки и са на четвърта позиция. Третият Бетис има само точка повече. Атлетико Мадрид също има 42 точки, шестият Виляреал е с 39.