Арсенал - Нюкасъл
Снимка: twitter.com/arsenal

Нюкасъл спря Арсенал, Юнайтед мина през Борнемут

Нюкасъл спря серията на лидера във Висшата лига Арсенал от пет поредни победи. Свраките измъкнаха 0:0 в сблъсъка на върха в класирането. Арсенал остава първи с 44 точки – осем повече от Манчестър Сити, който е и с мач по-малко. Нюкасъл е трети с 35 точки, колкото събра и Манчестър Юнайтед след 3:0 над Борнемут.

Иначе в Лондон имаше сериозна битка, малко точни удари и доста нерви, което доведе и до 7 жълти картона. Най-добрият шанс за гол за Нюкасъл пропиля Жоелинтон, който от няколко метра би в аут. Това се случи в добавеното време на първата част. За Арсенал близо до попадение бяха Букайо Сака, Еди Нкетия, Габриел и Мартинели.

В Манчестър Юнайтед записа шеста поредна победа във всички турнири. Каземиро откри в 23-ата минута, като това е неговият втори гол за клуба. В началото на второто полувреме Люк Шоу използва пас на Гарначо и покачи на 2:0. В края Маркъс Рашфорд се разписа за 3:0 и за първи път в кариерата си вкара в три поредни мача на „Олд Трафорд“.

В другите мачове Фулъм надви Лестър с 1:0 и излезе на седмо място с 28 точки – колкото има и Ливърпул. Брайтън пък съсипа Евертън с 4:1 и събра 27 точки. Евертън остава с 15 – само една над зоната на изпадащите.