Нюкасъл; Юнайтед
Снимка: twitter.com/NUFC

Нюкасъл отнесе Лестър и излезе втори

Нюкасъл отнесе Лестър като гост с 3:0 и се изкачи на второ място в класирането. Свраките решиха мача с три бързи безответни гола за половин час.

С шестия си пореден успех във Висшата лига северняците събраха 33 точки – една повече от Манчестър Сити. Лидер е Арсенал с 37 точки. Арсенал и Сити обаче имат по 14 мача, а Нюкасъл – 16.

Крис Ууд откри от дузпа още в третата минута. Мигел Алмирон само четири минути по-късно отнова наказа шокирания тим на домакините. Жоелингон сложи точка на спора в 32-ата минута за 0:3. Това е едва второ попадение за бразилеца през сезона. Предишното беше при 4:0 над Астън Вила през октомври.

През второто полувреме в игра за лисиците влезе Джейми Варди. Той раздвижи атаката на сините, но Лестър така и не затрудно сериозно гостите.