Нюкасъл - Арсенал
Снимка: twitter.com/premierleague

Нюкасъл изхвърли Арсенал от Топ 4

Нюкасъл победи Арсенал с 2:0 и нанесе тежък удар по амбициите на артилеристите за място в Топ 4. Арсенал остава пети с 66 точки, две по-малко от четвъртия Тотнъм. До края остава само един кръг. Шпорите имат и много по-добра голова разлика от артилеристите. Това означава, че за да задържат четвъртата позиция те се нуждаят от само точка срещу Норич. По същото време Арсенал играе с Евертън. Резултатът на „Сейнт Джеймсис Парк“ гарантира и ново участие на Челси в Шампионската лига.

Нюкасъл беше по-добрият отбор през целия мач и заслужено спечели. Головете паднаха през второто полувреме. Първо Бен Уайт си вкара автогол в 55-ата минута. В 85-ата Бруно Гимараиш покачи на 2:0. Португалецът е замесен в шест гола в последните шест мача – пет попадения и асистенция. Арсенал отправи само един точен удар и не затрудни Дубравка.

С трите точки свраките се изкачиха на 12-ата позиция, изпреварвайки Астън Вила и Кристъл Палас.