Гибралтар - България
Снимка: twitter.com/gibraltarfa

Ново дъно за националите – 1:1 с Гибралтар

Националният отбор по футбол на България достигна ново дъно. Няколко след загубата с 2:5 от Грузия, така наречените „лъвове“ направиха 1:1 с Гибралтар. За сведение – територията на страната е 6.7 кв. км и в нея живеят 32 000 души. Футболният тим на Гибралтар, разбира се, е аматьорски.

Тимът, воден от Георги Иванов – Гонзо, игра слабо. Все пак нашите стигнаха до гол в добавеното време на първата част чрез Георги Минчев. Той вкара след центриране на Георги Миланов.

Гибралтар изравни в средата на втората част от дузпа. Тя беше отсъдена за игра с ръка на Андриан Краев и реализирана от Лиъм Уокър.

Така България остава без победа в Лигата на нациите. Нашите имат две ремита, Гибралтар е последне с точка. Начело е тимът на Грузия, разбил Северна Македония с 3:0. Грузинците имат 9 точки от три победи в три срещи. Македонците са втори с 4 точки.