Скандалният мач в Париж

Нидерландски съдии за доиграването на скандалния мач в Париж

УЕФА замени съдийската бригада, която ще свири доиграването на мача в Париж. Двубоят между ПСЖ и Истанбул Башакшехир беше прекъснат скандално снощи в 14-ата минута.

Футболисти на двата тима напуснаха терена заради индицент с четвъртия съдия Себиастиан Колцеску. Има кадри, на които се вижда, че той е нарекъл помощник-треньора на турския тим Пиер Уебо negro (черен на румънски), което провокира събитията. Уебо беше изгонен, след това започна протеста.

„След обсъждане на инцидента с представители на двата клуба по изключение бе прието решение останалата част от мача да се доиграе с участието на нова съдийска бригада“, се казва в съобщението на УЕФА.

Мачът в Париж ще бъде подновен днес в 19:55 от 16-ата минута при резултат 0:0. Доиграването ще бъде ръководено от нидерландеца Дани Макели. Негови помощници ще са сънародникът му Марио Дикс и полякът Марчин Бониек. Друг поляк – Бартош Франковски – ще е четвърти рефер.

Иначе ПСЖ вече е в следващата фаза, след като Лайпциг победи Манчестър Юнайтед. Истанбул Башакшехир ще завърши последен в групата.