Манчестър Юнайтед - Брайтън
Снимка: twitter.com/ManUtd

Юнайтед стартира новата ера с домакинска загуба

Ерата на Ерик тен Хаг в Манчестър Юнайтед започна с домакинска загуба с 1:2 от Брайтън. Червените дяволи направиха много слабо първо полувреме и бяха наказани за него.

Брайтън вкара и двата си гола преди почивката. Разписа се Паскал Грос в 30-ата и 39-ата минута. Така той събра вече шест попадения срещу клуба от „Олд Трафорд“ във Висшата лига. Той не е вкарал толкова често на нито един друг съперник.

Попадението за Юнайтед беше автогол на Алексис Макалистър в 68-ата минута.

Тен Хаг става първият от Луис ван Хал през 2014 г., който губи първата си среща начело на тима. Победата е историческа първа за Брайтън на „Олд Трафорд“. Преди това тимът имаше само едно реми в девет визити в Театъра на мечтите.

Както се и очакваше Кристиано Роналдо остана резерва. Португалецът пропусна почти цялата предсезонна подготовка. Роналдо влезе в игра в 53-ата минута, но играеше рядко с топката. Той опита и един удар, но беше блокиран.