Нова тенденция: Все повече двойки избират да спят на отделни легла

Нова тенденция: Все повече двойки избират да спят на отделни легла.

Все повече двойки по света избират да спят на отделни легла или дори в отделни помещения, за да подобрят по този начин качеството си на сън.

Тенденцията, известна като „развод при сън“ (sleep divorce),

стана особено популярна практика сред поколението на милениалите (мъжете и жените между 28 и 42 години).

По-голямата част от тях са достигнали до извода,

че сънят е изключително важен фактор за доброто им здравословно състояние, поради което предпочитат да имат пълноценен сън през нощта.

Не е тайна, че има двойки, при които единият от партньорите или много хърка,

или постоянно се върти, докато спи, което създава дискомфорт на половинката му.

По данни от 2023 г. на Американската агенция за здравословен сън 43% от двойките в САЩ спят в отделни легла или в отделни стаи.

Според някои експерти обаче „разводът при сън“ има и своите негативни страни,

тъй като съществува риск двойките да загубят чувството си на интимност, когато прекарват нощите далеч един от друг, отбелязва „El Mundo.

Най-значимата и вечна връзка, която имаме през целия си живот е тази със самите себе си. Степента в която сме свързани със себе си, т.е. осъзнати сме като личности, познаваме се, приемаме се и поемаме отговорност за живота си е определяща за начина по който се чувстваме във всеки един момент, както и за отношението на другите към нас, за това какво ни се случва и въобще за качеството на нашия живот.

Приемем ли се такива каквито сме и обикнем ли се истински, активираме своя автентичен

потенциал, енергията, която излъчваме се променя – засияваме и започваме да привличаме нов тип отношение към себе си, както от хората, които срещаме по пътя си,

така и от самия живот. Обстоятелствата започват да се преподреждат и променят,

случва ни се това, което искаме и така преминаваме през живота си с лекота, радост и удовлетворение.

За да разберете защо щастието е толкова близо,

но не ви се случва е необходимо да се вгледате в събитията от най-ранното си детство,

които вероятно вече сте забравили.

Тези от нас, които не са получили ранното усещане за близост от никого, обикновено страдат от това и като възрастни. През детските си години всички сме преживяли някакви травми (по-малки или по-големи), които оказват влияние върху способността ни да усещаме близост в по-нататъшния си живот. В по-зряла възраст пресъздаваме много от поведенческите модели, които сме усвоили в детството си. Затова когато сме израснали в нефункционално семейство, пълно с конфликти или в семейство, което на всяка цена избягва конфликтите е разбираемо, че като възрастни не успяваме да изградим взаимоотношенията, които искаме.

- реклама -