Нов шанс за ЦСКА: Лудогорец и Левски поделиха по точка в мач с три червени картона

Лудогорец и Левски завършиха наравно 1:1 в дербито от 34-ия кръг на Първа лига на „Лудогорец Арена“ в Разград. Домакините поведоха с гол от дузпа в 50-та минута на Козмин Моци, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Деян Иванов. За нарушението младият бранител на столичани получи директен червен картон. В 70-та минута на двубоя обаче Драгош Григоре от шампионите също напусна терена преждевременно, след като фаулира в центъра Станислав Иванов. Това му донесе втори жълт картон и така домакините също останаха с 10 човека.

Две минути по-късно капитанът на Левски Живко Миланов вкара красив гол от пряк свободен удар, с което възстанови равенството. Пет минути преди края Анисе също получи втори жълт картон и остави Лудогорец да доиграва срещата с 9 души. До края на мача нито един от двата тима не успа да стигне до решителен втори гол и да спечели дербито.

От ситуацията най-много се облагодетелства съставът на ЦСКА, който при победа по-късно над Берое ще се доближи само на точка от Лудогорец два кръга преди края на първенството. Левски пък запазва минимални шансове да изпревари вечния си съперник, като двата тима имат и среща помежду си следващата седмица.