Нойер, Байерн - Вердер

Нойер спаси Байерн от загуба срещу Вердер

Мануел Нойер спаси Байерн от загуба в домакинството на Вердер в осмия кръг на Бундеслигата. Срещата завърши 1:1, а вратарят направи три великолепни спасявания. Така той си направи добър подарък за мач номер 400 за Байерн.

Вердер сложи край на серията си от 22 поредни загуби от баварците във всички турнири, но остава без победа над шампиона от 12 години насам. Точката е и първа за треньора Флориан Кофелд срещу Байерн. При това дойде в неговия мач номер 100 начело на зелените.

Байерн първи отправи удар по посока на вратата, но той не беше точен. После Ернандес се контузи и беше сменен от Горецка. Това наложи Алаба да мине вляво, а Хави Мартинес – в центъра на отбраната. В 15-ата минута Вердер можеше да поведе. Рашица изведе Сарджънт срещу Нойер, но стражът на баварците спаси с крак. Секунди по-късно той успя да избие и добавката на Аугустинсон. Малко по-късно отново Рашица центрира, а Битенкурт стреля от воле, но покрай гредата.

Домакините създадоха първото си по-сериозно положение в 31-ата минута. Вратарят на Вердер изби топката в краката на дебютанта Мусиала, но неговият удар беше блокиран. В последните секунди на първото полувреме Вердер все пак стигна до гол. Сарджънт се възползва от грешка на Хави Мартинес, измъкне се отляво и подаде на Егещайн, който с точен удар в десния ъгъл на Нойер реализира за 1:0.

В началото на второто полувреме Вердер изпусна отличен шанс да поведе с 2:0. Рашица остана сам наказателното поле, но стреля слабо и вратарят на Байерн спаси. След това шампионът натисна и в 52-ата минута Дъглас Коста удари греда. Малко по-късно тимът на Ханзи Флик все пак изравни. Горецка центрира, а Коман вкара след удар с глава. В 83-ата минута Сарджънт отново изпусна, а в ответната атака Ерик Чупо-Мотинг пропусна от няколко метра. Две минути по-късно Сарджънт пак беше изведен срещу Нойер, но вратарят отново спаси тима си.

След равенството Байерн събра 19 точки и заема първо място в класирането. Вердер пък са девети с 11.