Нотингам Форест - Арсенал
Снимка: twitter.com/nffc

Нотингам Форест изхвърли Арсенал от ФА Къп

Нотингам Форест изхвърли Арсенал от ФА Къп след победа с 1:0. 14-кратният носител на трофея отпада едва за втори път в последните 26 години в третия кръг на турнира. Любопитно е, че предишният пак беше от Форест. Това се случи през 2018-а и резултатът беше 4:2.

Единствения гол за тима от Чемпиъншип реализира резервата Люис Грабан в 83-ата минута. Наградата за Нотингам Форест е мач в четвъртия кръг с настоящия носител на трофея Лестър Сити. Форест спечели четири от последните си шест домакинства на тимове от Висшата лига за ФА Къп.

Арсенал игра с изцяло бели екипи. Нетрадиционното решение беше в подкрепа на кампания срещу убийствата с нож в Лондон. Тимът на Микел Артета обаче беше развял и бялото знаме. Арсенал беше много пасивен и заслужено отпадна.

По-рано Ливърпул обърна Шрюзбъри до 4:1, макар че аутсайдерът поведе на „Анфийлд“. Гол за червените реализира 17-годишният Гордън, другите – Фабиано и Фабиньо.

Тотнъм също обърна съперник от долните дивизии. Моркъмб поведе с 1:0 насред Лондон, но падна с 1:3. Головете за шпорите вкараха Уинкс, Моура и Хари Кейн, като последните двама влязоха като резерви.

В следващия кръг Ливърпул приема Кардиф, а Тотнъм – Брайтън.