Норич спря Лестър, Борнемут изненада Челси

Норич Сити спря серията на Лестър Сити от осем поредни победи във Висшата лига, като измъкна 1:1 срещу лисиците. Така разликата между лидера Ливърпул и тима на Брендън Роджърс вече е 10 точки. По-рано днес червените спечелиха с 2:0 над Уотфорд.

Новакът, предпоследен в класирането поведе в 26-ата минута чрез обичайният заподозрян Теемо Пуки. Авансът на канарчетата обаче се задържа само 12 минути. Варди стреля с глава, а вратарят Тим Крул прати топката в собствената си мрежа. Варди имаше два добри шанса след почивката, но не успя да се възползва от тях.

Челси изненадващо падна от Борнемут

Челси допусна изненадваща домакинска загуба от Борнемут с 0:1. На „Стамфорд Бридж“ лондончани имаха предимство във владеенето на топката и отправените удари, но не успяха да стигнат до гол и бяха наказани от черешките шест минути преди края, когато Дан Гослинг вкара за 0:1. Първоначално голът бе отменен заради засада. ВАР обаче показа, че попадението е редовно.

За сините това бе четвърта загуба в последните им пет мача от Висшата лига. Борнемут се изкачи до 14-то място в подреждането с 19 точки. Така тимът взе първа победа от втори ноември насам.

В друг мач от днес Лестър и Норич Сити направиха равенство 1:1 на „Кинг Пауър Стейдиъм“, което означава, че лидерът Ливърпул вече има 10 точки преднина пред „лисиците“.